Piłkarska karuzela się rozpoczyna. Na początek Pogoń Grodzisk Mazowiecki!

W najbliższą sobotę wznawia rozgrywki piłkarskie IV liga. Pogoń Grodzisk Mazowiecki na inaugurację rundy rewanżowej podejmie u siebie drużynę Wisły II Płock. W pierwszym meczu rozegranym 6 sierpnia 2016 r. w Płocku nasza drużyna wygrała 0:2 i zapewne teraz również będzie chciała powtórzyć ten wynik. Zapowiadają się więc duże emocje, gdyż już na początku rundy zmierzą się ze sobą drużyny bezpośrednio zainteresowane walką o awans do III […]

W najbliższą sobotę wznawia rozgrywki piłkarskie IV liga. Pogoń Grodzisk Mazowiecki na inaugurację rundy rewanżowej podejmie u siebie drużynę Wisły II Płock. W pierwszym meczu rozegranym 6 sierpnia 2016 r. w Płocku nasza drużyna wygrała 0:2 i zapewne teraz również będzie chciała powtórzyć ten wynik. Zapowiadają się więc duże emocje, gdyż już na początku rundy zmierzą się ze sobą drużyny bezpośrednio zainteresowane walką o awans do III ligi. 

Przed sobotnim meczem, po 19 ligowych kolejkach Pogoń zajmuje 3 miejsce w lidze, wyprzedając bezpośrednio czwartą Wisłę o 3 pkt. Zeszłoroczne statystyki stawiają grodziskich piłkarzy w roli faworyta, Pogoń w meczach na własnym boisku 7 razy wygrała i zaliczyła tylko 2 porażki, natomiast Wisła prezentuje się słabej na wyjazdach, w 9 meczach goście zaliczyli po 3 zwycięstwa, porażki i remisy. Jednak należy pamiętać, że statystyki to jedno, a boiskowa rzeczywistość to drugie.

Wisła II Płock w okresie przygotowawczym rozegrała 6 meczów kontrolnych, z czego tylko jeden przegrała 2:0 z MKS Ciechanów. W pozostałych spotkaniach płocczanie prezentowali dobrą postawę i skuteczność, zdecydowanie punktując rywali. Zespół z Płocka zwyciężył z: KS Kutno (2:1), Delta Słupno (4:0), Lechem Rypin (4:1), Wkrą Bieżuń (7:1) i Piastem Złotniki Kujawskie (8:0).

Pogoń Grodzisk również nie próżnowała w okresie zimowym rozgrywając 7 sparingów. Nasi piłkarze wygrali z: Sokołem Aleksandrów Łódzki (2:1), KS Konstancin (5:0), Lechią Tomaszów (1:0) i Huraganem Wołomin (2:1) oraz przegrali z: Bronią Radom (2:3), Polonią Warszawa (2:3) i Ursusem Warszawa (1:2). Drużynę w tym roku opuścili: Bartłomiej Nowak i Velin Damyanov, obaj piłkarze zakończyli karierę sportową, Kacper Jadacki do Piaseczna i Igor Jaszczak do Huraganu Wołomin. Pogoń uzupełniła skład kilkoma nowymi oraz dobrze znanymi z ligowych boisk piłkarzami: Michał Stasz (Polonia), Mateusz Skorupa i Szymon Leszczyński (juniorzy), Patryk Kowalczyk (rezerwy), Damian Rakoczy (Błonianka), Paweł Czarnecki (Znicz Pruszków), Sebastian Szymerski (Białe Orły). Najbardziej optymistyczne jest włączenie do składu zawodników z rezerw i juniorów Klubu, którzy niedługo powinni stanowić o sile drużyny z Grodziska Mazowieckiego.

Sympatyków piłki nożnej z Grodziska Mazowieckiego nie trzeba szczególnie namawiać, aby stawili się w sobotę na mecz z Wisłą II Płock. Stawka i cel naszej drużyny jest jasny, próbujemy walczyć o powrót do III ligi. Jednak aby tak się stało, potrzebna jest ciężka praca i determinacja zawodników i sztabu szkoleniowego oraz wsparcie kibiców od pierwszego gwizdka sędziego.

Liczymy, że w sobotę trybuny stadionu przy Al. Mokronoskich 4 zostaną wypełnione po brzegi. Serdecznie zapraszamy!

IV Liga Piłki Nożnej:
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Wisła II Płock
Grodzisk Mazowiecki, Al. Mokronoskich 4, 04.03.2017 r., godz. 15.00

3.7

Ocena artykułu

Polecane

Dodaj komentarz

Imię*