Mistrzostwie starty rolkarzy Sparty Grodzisk Mazowiecki!

W sobotę 19 sierpnia w Gdańsku obył się IX Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy, traktowane jako Mistrza Polski w długodystansowej jeździe szybkiej na rolkach. W zawodach fantastycznie wypadli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta z Grodziska Mazowieckiego, którzy wrócili z mistrzowskimi medalami. W maratonie, czyli na dystansie 42 km i 195 m w kategorii Junior B bardzo dobrze wypadła Basia Smolińska. Niespełna szesnastoletnia reprezentantką Sparty wywalczyła brązowy medal. Tak samo rewelacyjnie […]

W sobotę 19 sierpnia w Gdańsku obył się IX Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy, traktowane jako Mistrza Polski w długodystansowej jeździe szybkiej na rolkach. W zawodach fantastycznie wypadli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Sparta z Grodziska Mazowieckiego, którzy wrócili z mistrzowskimi medalami.

W maratonie, czyli na dystansie 42 km i 195 m w kategorii Junior B bardzo dobrze wypadła Basia Smolińska. Niespełna szesnastoletnia reprezentantką Sparty wywalczyła brązowy medal.

Tak samo rewelacyjnie zaprezentowała się Amelia Steć, która również wróciła z Gdańska z brązowym krążkiem, ten jednak zdobyła na dystansie 10 km.

W Maratonie Sierpniowym dobrze spisali się pozostali zawodnicy Sparty.  Ewelina Kozerska zajęła 33 miejsce na 10km, a Mateusz Godlewski  był 14 miejsce w półmaratonie.

Nie można również pominąć sukcesu trenera grodziskich zawodników czyli Sławka Chmury, który zdobył złoty medal w wyścigu na dystansie 10 km. Dystans fitness Sławek pokonał w czasie 22 min i 30 sek., tak jak to przystało na Mistrza!