Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim za nami!

Pierwszy dzień 32 Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach i 86 Mistrzostw Polski w wieloboju, które odbywają się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim za nami. W zawodach odbywających się w nowoczesnej hali biorą udział również reprezentantki UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki i UKS 3 Milanówek. Nasze zawodniczki wypadły dziś bardzo dobrze i z nadzieją czekamy na kolejne wyścigi. W biegu kobiet na 500 metrów Luiza Złotkowska (Sparta) zdobył 5 […]

Pierwszy dzień 32 Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach i 86 Mistrzostw Polski w wieloboju, które odbywają się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim za nami. W zawodach odbywających się w nowoczesnej hali biorą udział również reprezentantki UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki i UKS 3 Milanówek. Nasze zawodniczki wypadły dziś bardzo dobrze i z nadzieją czekamy na kolejne wyścigi.

W biegu kobiet na 500 metrów Luiza Złotkowska (Sparta) zdobył 5 miejsce z czasem 40.97 sek. Trzynasta była Joanna Hajduk (UKS 3 Milanówek) z czasem 42,82 sek., a siedemnasta Marta Dobrowolska (Sparta) z wynikiem 43,43 sek. Konkurencję wygrała Natalia Czerwonka (MKS Zagłębie Lubin) z czasem 39,52 sek., drugie miejsce ze stratą 0.54 zdobyła Kaja Ziomek (MKS Cuprum Lubin), a trzecie Andżelika Wójcik (AZS AWF Katowice) ze stratą 1,15 sek. do zwyciężczyni.

W biegu kobiet na 3000 metrów Luiza Złotkowska uplasowała się 6 pozycji z czasem 4:21,37 sek., dwunaste miejsce zajęła Joanna Hajduk (4:50,36 sek.) a 17 była Marta Dobrowolska (5:11,12 sek.). Dystans wygrała z czasem 4:15,17 sek Katarzyna Bachleda-Curuś (AZS AWF Katowice), 0,87 sek. przed Karoliną Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) i 1,91 sek. przed Katarzyną Woźniak (AZS AWF Katowice).

Po dwóch konkurencjach w wieloboju (1500 m. i 3000 m.) Luiza Złotkowska zajmuje 4 miejsce, Joanna Hajduk jest 10, a Marta Dobrowolska plasuje się na 15 pozycji. Prowadzi Natalia Czerwonka, przed Katarzyną Bachledą Curuś i Katarzyną Woźniak. Do rozegrania pozostał jeszcze bieg na 1500 m.

Wszystkie wyniki dostępne są na http://domtel-sport.pl/sslive/

Jutro, drugiego dnia Mistrzostw rozegraną zostaną następujące konkurencję: bieg na 1500 metrów kobiet i mężczyzn, oraz mass start kobiet i mężczyzn. Początek rywalizacji o godz. 12.00

Foto: UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

 

9.5

Ocena artykułu

Polecane

Dodaj komentarz

Imię*