A jednak nasza Luiza Złotkowska jest ZŁOTA!

Złoty medal w biegu masowym kobiet zdobyła Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk) w ostatnim dniu 32 Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach i 82 Mistrzostwach Polski w wieloboju rozgrywanych w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Fantastycznie spisała się również Joanna Hajduk w biegu kobiet na dystansie 1000 metrów. Zawodniczka UKS 3 Milanówek w trzecim dniu zawodów osiągnęła bardzo dobrą 8 lokatę. Niestety wcześniej tego biegu nie ukończyła […]

Złoty medal w biegu masowym kobiet zdobyła Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk) w ostatnim dniu 32 Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach i 82 Mistrzostwach Polski w wieloboju rozgrywanych w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Fantastycznie spisała się również Joanna Hajduk w biegu kobiet na dystansie 1000 metrów. Zawodniczka UKS 3 Milanówek w trzecim dniu zawodów osiągnęła bardzo dobrą 8 lokatę. Niestety wcześniej tego biegu nie ukończyła Luiza Złotkowska.

Złotkowska w biegu masowym kobiet zostawiła w pokonanym polu Katarzynę Bachledę-Curuś (AZS AWF Katowice) i Magdalenę Czyszczoń (AZS AWF Katowice). Na dwunastej lokacie bieg ukończyła Marta Dobrowolska (Sparta).

Natomiast nasza młodziutka Joanna Hajduk przejechała dystans 1000 metrów w czasie 1:24,69 sek. Łyżwiarka UKS 3 Milanówek straciła 7,25 sek. do zwyciężczyni Natalii Czerwonki (MKS Zagłębie Lubin). Srebrny medal zdobyła Katarzyna Bachleda-Curuś (AZS AWF Katowice) z czasem 1:18,86 sek. a trzecia była Karolina Bosiek (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) z czasem 1:20,04 sek.

Na dwunastym miejscu rywalizację ukończyła Marta Dobrowolska z UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki uzyskując czas 1:26,80 sek. i tym samym tracąc do Natalii Czerwonki 9,36 sek. W rywalizacji brało udział 16 zawodniczek.