Dobre starty naszych dziewczyn na Mistrzostwach Polski w łyżwiarskich wielobojach

Dziś w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się łyżwiarskie Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zmierzyli się w rywalizacji na 500 oraz 1000 metrów. Na koniec dnia odbyły się również sprinty drużynowe. Pierwszego dnia dobrze wypadły dwie nasze zawodniczki: Marta Dobrowolska z UKS Sprata Grodzisk Mazowiecki i Joanna Hajduk z UKS 3 Milanówek. W biegu sprinterskim kobiet na 500 m. Marta Dobrowolska zajęła bardzo […]

Dziś w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęły się łyżwiarskie Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zmierzyli się w rywalizacji na 500 oraz 1000 metrów. Na koniec dnia odbyły się również sprinty drużynowe. Pierwszego dnia dobrze wypadły dwie nasze zawodniczki: Marta Dobrowolska z UKS Sprata Grodzisk Mazowiecki i Joanna Hajduk z UKS 3 Milanówek.

W biegu sprinterskim kobiet na 500 m. Marta Dobrowolska zajęła bardzo dobre 7 miejsce z czasem 42,22 sek., na 11 pozycji rywalizację zakończyła Joanna Hajduk uzyskując wynik 42,81 sek. Zmagania na tym dystansie wygrała Kaja Ziomek (40,03) przed Andżeliką Wójcik (40,44) i Natalią Czerwonką (40,65).

W rywalizację na 1000 m. lepiej wypadła reprezentantka UKS 3 Milanówek, która zajęła 8 miejsce. Czas Joanny Hajduk to 1:25,41 sek., natomiast Marta Dobrowolska z UKS Sparta w tym biegu była 11 i uzyskała czas 1:25,55 sek. Wyścig wygrała Natalia Czerwonka z czasem 1:19,80 sek.

Dziś odbył się również bieg sprinterski drużyn kobiet na 500 m. Reprezentacja UKS 3 Milanówek w składzie Alicja Faderewska, Klaudia Szymańska i Joanna Hajduk zajęły drugie miejsce. Należy jednak podkreślić, że do rywalizacji przystąpiły w sumie 3 drużyny, obok dziewczyn z Milanówka dwa składy z KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.

Jutro kolejny dzień rywalizacji. W zawodach nie bierze udziału Luiza Złotkowska, która po wywalczeniu nominacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie przygotowuje się do najważniejszych w tym sezonie zawodów.

Więcej na www.pzls.pl

        Joanna Hajduk UKS 3 Milanówek

 Marta Dobrowolska UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

9.8

Ocena artykułu

Polecane

Pokaż komentarze

  1. Jacek

    Grudzień 16, 2017 at 6:17 pm

    …tak TRZYMAC dziewczyny z UKS Sparta i Milanowek licze ze bedziecie na PUDLACH.!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Imię*