Karatecy UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki z medalami Mistrzostw Polski!

W dniach 16-17 czerwca br. w opolskiej hali sportowej „Okrąglak” odbyły się Mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym. Bardzo dobrze na tych zawodach spisali się reprezentanci UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki, którzy przywieźli z Opola 3 medale, w tym jeden złoty. Mistrzem Polski w kategorii junior młodszy w konkurencji fukugo został Wiktor Koziński. Był to wspaniały debiut młodego karateki, który poszedł w ślady swojego Senseia Jakuba Malickiego, który 4 lata temu […]

W dniach 16-17 czerwca br. w opolskiej hali sportowej „Okrąglak” odbyły się Mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym. Bardzo dobrze na tych zawodach spisali się reprezentanci UKS BUDO Grodzisk Mazowiecki, którzy przywieźli z Opola 3 medale, w tym jeden złoty.

Mistrzem Polski w kategorii junior młodszy w konkurencji fukugo został Wiktor Koziński. Był to wspaniały debiut młodego karateki, który poszedł w ślady swojego Senseia Jakuba Malickiego, który 4 lata temu również tryumfował w tej konkurencji. – Warto podkreślić, że Wiktor postawił w tyle ponad 30 zawodników z całej Polski.

Wiktor niestety w kumite przegrał druga walkę z zawodnikiem, z którym wygrał w fukugo w finale, zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Sensei Alicja Zalecińska została wicemistrzynią Polski w kumite oraz zdobyła brązowy medal w konkurencji fukugo. O zaciętości walk niech świadczy to, że nasza zawodniczka skończyła rywalizację z podbitym okiem.

W konkurencji fukugo Sensei Jakub Malicki przegrał walkę w kitei o 3 miejsce zajmując miejsce 5-8. W tej konkurencji brało udział ponad 30 zawodników, tak samo zakończyła się walka w konkurencji kumite indywidualne.