Hokej – sport narodowy

W ostatnich latach popularne stało się wykorzystywanie hokeisty jako maskotki. W 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) postanowił wykorzystać kanadyjskiego hokeistę Connora McDavida jako oficjalną maskotkę Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu. Został wybrany w głosowaniu członków MKOl i fanów.

Hokej to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Ma globalną publiczność ponad 1 miliarda ludzi.

W 2016 roku w samej Kanadzie w hokeja grało ponad 7 milionów ludzi, a prawie 40% Kanadyjczyków grało przynajmniej trochę w hokeja. Ten sport jest również bardzo popularny wśród dzieci i młodzieży.

Hokej to jeden z najpopularniejszych sportów w Kanadzie i na całym świecie. Ma bogatą historię, której początki sięgają 1891 roku, kiedy Kanada wygrała pierwsze igrzyska olimpijskie. W hokeja gra się na lodzie, twardej powierzchni pokrytej śniegiem i lodem.

W 2018 roku ponad milion osób wzięło udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang w Korei Południowej. Igrzyska odbyły się w dniach 9-25 lutego 2018 r. i wygrała Drużyna USA, zdobywając łącznie 6 złotych i 5 srebrnych medali (patrz Rysunek 1). Wydarzenie było relacjonowane przez międzynarodowe media, w tym sieci telewizyjne, takie jak NBC, ESPN i Fox Sports. W 2017 r. ponad 2 miliony osób obejrzało mecze w telewizji lub Internecie z całego świata ze względu na ich popularność wśród młodych widzów (zob. wykres 2).

Zespół Ice Cube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *